У селі Братківці Івано-Франківської територіальної громади з аварійного дерева при центральній дорозі зроблять капличку.
Про це Фіртці розповів Назар Рибак, староста села.
Давно мрієш про нову машину?
Завітай в SDetailing – і забирай свою наче з салону.
Ми пропонуємо:
Полірування авто
Полірування фар
Полірування декоративних вставок салону(демонтаж-монтаж)
Полірування колісних дисків
Хімчистка салону
Поклейка вінілових та антигравійних плівок
Часткове полірування кузова(полірування царапин)
Антихром
Займайтеся своїм життям, а не своїм авто👌🏻
Телефон для запису,та консультації:
📱 0(95) 93 91 304
📱 0 (73) 206 24 37
«Це ініціатива спільно з власниками ділянки для чогось нового у селі. Спочатку Валентин Ткаченко побачив цю липу, вона його зацікавила, а вже спільно з отцями, мною та власниками ділянки вирішили зробити тут капличку. Колись на цьому місці був хрест. І, напевне, нам допомагають з неба, що всередині дерева виявилась пустота», – розповідає староста.
![](https://scontent.fifo2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/251335063_2962120464118431_2045300369190910946_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=Xs5hcAZRrsgAX80TTBu&_nc_ht=scontent.fifo2-1.fna&oh=b3fc89a0e4ee61f184c7b41a79db28b1&oe=61A6094B)
За словами Валентина Ткаченка, ідею каплиці в дереві чоловік побачив, коли повертався додому після реставрації одного із пам’ятників.
«Ми їхали, бачимо, липу ріжуть на кубани. Зупинили процес, впросили, щоб зробити з цього щось важливіше. Словом, пізніше працював я над цим сім днів. Зараз господарі ділянки вже працюють над дахом до каплиці. Плануємо, щоб всередині була Матір Божа і блакитна арка», – каже митець.
![](https://scontent.fifo2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/251723232_1072131056885087_1961097263459417860_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=tUO--HBhkeQAX-Gw2Zp&_nc_ht=scontent.fifo2-1.fna&oh=24b55f46da4c1c548baf5fa930417d8e&oe=61A4EB49)
Чоловік переконаний, такі роботи вимагають певного благословення. Каплиці вже робив як із каміння, так і з дерева.
«На цій ділянці проживала сім’я тітки моєї свекрухи. І колись два-три метри від липи стояв дерев’яний хрест, однак в 50х роках його звідти забрали. І дідусь, який там проживав, посадив на цьому місці дуб зі словами, що дерево виросте, зміняться часи і поставимо знову хрест.
Ця історія передалася моїй свекрусі, згодом нам з чоловіком. Ще будучи молодими, ми запланували поставити на цьому місці капличку. Окрім дуба, там була посаджена дідусем ще липа. Ми дуб зрізали, дошки зараз сушимо, власне, для каплиці», – каже Світлана, власниця ділянки.
За її словами, липу також хотіли зрізати, а деревину використати для ідеї.
«Однак різьбяр Валентин переконав нас, що можна зробити каплицю всередині липи. Нам його задум дуже сподобався. Всі витрати ми взяли на себе. У роботі нам також допомагають сусіди, зараз от заливають бетон. Сподіваємося, до кінця листопада капличка буде готова до посвячення», – додала жінка.
![](https://scontent.fifo2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/251255746_608674503617145_1611851930328145846_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=rlLHLgM_1PwAX8-4gbr&_nc_ht=scontent.fifo2-1.fna&oh=5c6c0a5456f9813b8ac43f5e413f01e2&oe=61A5E426)